Eddy Adolfsen

Linoleum snede

Ik ben een autodidactisch kunstenaar met een achtergrond in de geestelijke gezondheidszorg. Naast mijn werk heb ik altijd een passie gehad voor tekenen en fotografie – manieren om met gerichte aandacht te kijken. Vooral naar mensen die met elkaar of met hun omgeving bezig zijn.

Na mijn pensioenering heb ik gewerkt aan kennis en vaardigheden die ik nodig heb om linodrukken te kunnen maken.

Mijn linodrukken ontstaan vaak vanuit een waarneming of een verbeelding: een moment waarin mensen in interactie zijn – met elkaar of met hun omgeving. Zulke scènes boeien me; ze leiden tot werken die naar ik hoop uitnodigen om een verhaal te bedenken. Inspiratie doe ik overal op: lopend in een stad, in een toneel- of dansvoorstelling of in een film. Ik ben altijd op zoek naar beelden en als ik door iets getroffen wordt maak ik snapshots met mijn telefoon.

Het maken van een linodruk is voor mij de perfecte combinatie van creativiteit en ambacht. Ik werk meestal volgens de reductietechniek, waarbij het beeld zich stapsgewijs ontwikkelt in een proces van tekenen, snijden en drukken. Elke fase vraagt om aandacht en keuzes die niet terug te draaien zijn – dat maakt het spannend en meditatief tegelijk.

Naam:Eddy Adolfsen
Plaats:Gorssel
Emailadres:e.adolfsen@kpnmail.nl
Telefoonnummer:06-55175955
Website:https://EddyAdolfsen.nl

Expositie locatie (toegangkelijk voor minder valide)

Hoofdstraat 27, 7213 CN Gorssel, Nederland

Hoofdstraat 27, 7213 CN Gorssel, Nederland

By Sitework sitework icon